«خود زندگی نامه نوشت کوتاه» حشمت اله طبرزدی. بخش یک

by

تاریخ تولد:1/فروردین/1338/خورشیدی.
خط و زبان: پارسی
محل تولد: روستای «در» از توابع شهرستان گلپایگان از فلات مرکزی ایران.


میزان دانش اموختگی و دوره های گوناگون:
الف -دوره ی ابتدایی-نظان قدیم اموزشی- ورودی در مهر/1344 در» دبستان دانش در» و اتمام با مدرک ششم ابتدایی در سال 1350 در همان روستا.
ب -دوره ی متوسطه-دبیرستان-.  ورودی در مهر ماه 1350 و در دبیرستان فردوسی گلپایگان-سال هفتم و هشتم دبیرستان-. ادامه ی ان  مهر/1352 در کلاس نهم  در دبیرستان امیرکبیر ابادان.1353   / و 1354/ کلاس های دهم و یازدهم ریاضی- در دبیرستان رازی  شهر ابادان.
سال 1355 در دبیرستان فرخی ابادان و اخذ دیپلم ریاضی  در خرداد 1356 از همان دبیرستان.
پ- دوره ی عالی: ورود به مدرسه ی عالی ساختمان وابسته به دانشگاه پلی تکنیک تهران در مهر ماه/1356 خورشیدی.پایان دوره ی عالی با مهندسی عمران از دانشگاه پلی تکنیک تهران-امیرکبیر-در سال  1368/خورشیدی.


وضعیت خانوادگی و شغلی :
الف- ازدواج در سال 1358 در سن 20 سالگی با خانم محبوبه ی علی نقیان-سن 16 سالگی-.
ب- دارای 6 فرزند که به ترتیب از این جمله اند: معصومه-زینب-متولد سال 1360. محمد و علی-دو قلو-متولد 1362 . صدیقه متولد 1366 . حسین متولد 1368. فاطمه متولد 1371.
ساکن تهران-سعادت اباد-
– شغل: روزنامه نگار که به دلیل توقیف نشریه ی پیام دانشجو که سمت سردبیری و مدیر مسئولی اش را بر عهده داشته ،  به    و نشریات ندای دانشجو-هویت خویش و گزارش روز که سمت سردبیری و تدارک چاپ و انتشار ان ها را بر عهده داشته ام، اینک به مدت 17 سال است که بیکار و به جای ان زندانی سیاسی هستم.


شرایط سیاسی-اجتماعی:
1- در سال 1356 و با بدو ورود به دانشگاه به ازادیخواهان مستقل از گروه های سیاسی موجود-مذهبی و چپ- ،پیوسته و مخالفت خود را  با رژیم حاکم  از سال 56 و  با فعالیت در جنبش دانشجویی به ویژه به مناسبت  بزرگداشت 16 اذر 1332 که سه دانشجو توسط رژیم شاه کشته شدن، شروع کردم. به دلیل همین مبارزات درترم دوم سال 56از دانشکده اخراج موقت گردیدم.
در سال 57 در مبارزات جنبش دانشجویی و  توده های مردم علیه نظام حاکم و در اکثر میتینگ ها و تظاهرات خیابانی فعال بوده و در همین سال تحت تاثیر افکار ایدئلوژیک شریعتی و رهبری سیاسی-مذهبی ایت اله خمینی به گروه مذهبی-انقلابی انجمن اسلامی دانشجویان پیوستم.
2-با پیروزی انقلاب در 22 بهمن 1357 عملا فعالیت های فرهنگی-سیاسی-تشکیلاتی خود را در انجمن اسلامی دانشجویان ادامه داده و به زودی در گروه رهبری این انجمن در امده و با مطالعه ی کتب فلسفی مطهری-طباطبایی دو تن از فیلسوفان معاصر اسلامی،از مروجین اندیشه ی اسلام انقلابی شدم.از جمله کار های فرهنگی در این دوره تشکیل جلسات اموزش فلسفی اندیشه ی اسلام انقلابی برای دانش اموزان و دانش جویان  و چاپ و انتشار اثاری از مطهری بود.
3-در تابستان 1358 جزو اولین گروه دانشجویی اعزامی از دانشگاه پلی تکنیک تهران به جهاد سازندگی به منطقه ی دور افتاده ی خور بیابانک در نطنز اصفهان بودم.
4-در پایان سال 58 به عنوان نماینده ی انجمن اسلامی در شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت بودم.در همین رابطه و به دنبال صدور پیام نوروزی خمینی در سال 59 جزو دانشجویانی بودم که دست به حرکت ضد فرهنگی  به اصطلاح انقلاب فرهنگی زدیم که همواره از بابت شرکت خود در این حرکت، اگر چه نقش موثری نداشته ام اما از مردم ایران به ویژه دانشجویان و اساتیدی که به بهانه ی این حرکت ،از دانشگاه اخراج شدند ،پوزش خواسته و می خواهم.
5-به دنبال تعطیلی دانشگاه ها در سال های 59-60 و 61 ضمن تداوم فعالیت های انجمن اسلامی در قالب کمیته های فرهنگی که کار  بحث و بر رسی رو ی اندیشه های فلسفی و مذهبی را ادامه داده و از جمله چند کتاب از مطهری را چاپ و منتشر نمودیم، برای مدت موقتی در  بنیاد مسکن شمیران فعال و دو سال اموزشی را به عنوان مسئول امور تربیتی و معلم دینی در دبیرستان های دانشگاه ملی و دبیرستان  بزرگ تهران مشغول به فعالیت بودم.

دوازده سالگی - حشمت الله طبرزدی در کودکی

دوازده سالگی – حشمت الله طبرزدی در کودکی

خواهر مهندس طبرزدی -  فرح

خواهر مهندس طبرزدی – فرح

شانزده سالگی - آبادان

شانزده سالگی – آبادان

نوزده سالگی - دانشجو - تهران

نوزده سالگی – دانشجو – تهران

 

برچسب‌ها: ,

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: