اتحاد عملی حول خواسته های معین؛نیاز امروز دموکراسی خواهان است.

by

دوستان،عزیزان ،بزرگان ،سالاران،احزاب،انجمن ها،سندیکا ها،سازمان ها،رهبران،و همه ی کسانی که ازادی،عدالت، رفاه و امنیت،حقوق بشر،رهایی ،دموکراسی و سکولاریزم را حق و خواست اولیه ی خود می دانید.
در شرایط کنونی تحریم های بین المللی اگرچه بر مردم ایران فشار های وصف ناپذیری تحمیل کرده است اما تاثیر خود را بر حکومت گذاشته است. سیاست نرمش قهرمانانه ،شگردی است که راه را برای کوتاه امدن حکومت در برابر غرب باز می کند و به همین دلیل است که تسلیم نامه ی ژنو امضا شد.
سهم این تسلم نامه اما برای مردم ایران جز فقر و سرکوب و اعدام نیست. اگر چه رژیم مجبور است برای باج دادن به غرب،اصلاحاتی نیز در حوزه ی حقوق بشر انجام بدهد.
اما تا کی باید بنشینیم و خبر اعدام چند هم میهن یا خبر درگذشت ،بیماری و تبعید گروهی دیگر از زندانیان سیاسی و یا خبر محکومیت و بازداشت گروه دیگر را بشنویم و به سیاست غر زدن و گله و شکایت از این و ان که عادت کهن سالان از کار افتاده است، بسنده کنیم؟
این در حالی است که قدرت غیر پاسخگو تلاش دارد بر سیاست بازداشت و سرکوب و ایجاد رعب در بین مردم ادامه دهد تا مبادا ازادی خواهان، بر پاشنه اشیل حکومت که همانا نقض سیستماتیک حقوق بشر است فشار بیاورند و یا توده های گرسنه و فقیر دست به اعتراض بزنند و این فشار های ملی با فشار های بین المللی هم راستا شود و به فضای باز برای فعالیت های گسترده تر منتهی شود.باید با اقدام عملی خود، دست و پا زدن های قدرت غیر پاسخگو را بی اثر کنیم.
به عنوان یک مبارز راه ازادی و دموکراسی خواهی از همه ی شما که در راه مبارزه برای ازادی،عدالت،دموکراسی سکولار و حقوق بشر از من شایسته تر هستید ،دعوت می کنم، حول خواسته ی به حق و انی «لغو گام به گام اعدام و ازادی همه ی زندانیان سیاسی» گرد هم اییم و برای تحقق این همصدایی و اتحاد ،پیشنهاد های عمل گرایانه ی معینی ارایه دهیم و صدا های همدیگر در این راستا را تقویت نماییم و خواسته ی« نه به اعدام و ازادی زندانیان سیاسی» را به جنبش اجتماعی فراگیر تبدیل کنیم. با عنایت به این که پیش تر «کمپین لگام» توسط گروهی از مبارزان، در درون مرز اعلام و مورد پشتیبانی همه ی ما قرار گرفته است و می توان ان را گسترده تر کرد.
خوشبختانه جنبش سکولار دموکراسی خواهی با وجود تکثر و تنوع در تشکل ها اما به نیروی اجتماعی قابل توجهی مبدل شده است.
کلید واژه ی موفقیت ما در گام اول، امید ، خود باوری و اتحاد ما، حول مطالبه ی بالا است. پیروزی در گام اول، ساده ترین و شفاف ترین راه برای رهایی است.
این پیشنهاد را در روز 7 دیماه که سالروز هجوم امنیتی ها به خانه ام ، ربودن من ،بردن اموالم ،همراه با ایجاد رعب و وحشت در خانواده ام در 4 سال پیش بود، تقدیم می کنم.

حشمت اله طبرزدی/ 7 دی ماه/1392 خورشیدی.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: