نقد و اعتراض دوستان و پاسخ من.

by

به دنبال اعلام این مسئله از سوی من که بنا دارم در انتخابات مجلس شورای ملی ( و نه اسلامی که غیر قانونی است)شرکت کنم، گروهی از دوستان زبان به نقد و بلکه اعتراض گشودند و به من گوشزد کردند ؛چگونه قرار است یک دموکراسی خواه سکولار، در مجلس اسلامی یک حکومت سراسر پر از رانت خواری و فساد و جنایتکاری شرکت کند و به انتصابات انها مشروعیت بدهد!؛ البته اگر من چنین قصدی داشته باشم حتما اعتراص دوستان وارد است و من باید از بابت این تصمیم پوزش خواهی کنم.
اما با قاطعیت اعلام می کنم که چنین قصدی ندارم. حرف من این است که ما در ایران زندگی می کنیم و مبارزاتمان دموکراتیک و در یک بستر واقعی است. یعنی می بایست از فرصت های موجود استفاده کنیم تا کارزار مبارزاتی خود را عمق و توسعه بدهیم. از دیگر سو با مبارزات شفاف و مدنی به همگان و با صدای رساتر از گذشته نشان بدهیم که این رژیم، دروغگویی بیش نیست و جناح اعتدالی اش نیز همان جناح اقتدارگرا است.


پاسبورت نمی دهد، اجازه ی انتشار نشریه نمی دهد و انتخابات غیر دموکراتیک برگزار می کند. کارزار مبارزاتی با دو رویکرد بالا شکل می گیرد. از یک سو، تاکید می کند؛ما به عنوان شهروند ازاد و مطابق اعلامیه ی جهانی حقوق بشر این حق را داریم که نشریه داشته باشیم و سرنوشت خود را ازادانه تعیین کنیم. بنا بر این ، انتخابات یک حق است. اعم از این که مجلس شورای ملی باشد یا ریاست جمهوری باشد.من حق دارم کاندیدا شوم و حکومت حق ندارد از این کار پیشگیری کند. اگر چنین کرد، مجرم است و من و حزب یا طرفداران من این حق را دارند که علیه حکومت ، نزد مجامع بین المللی دادخواست بدهند و انتخابات غیر دموکراتیک را تحریم نمایند و ما طی دو دهه ی گذشته همواره چنین کرده ایم. اگر در 16 سال گذشته کاندیدای مجلس یا ریاست جمهوری نبوده ام علاوه بر تفاوت در شرایط مبارزه یکی از دلایل نیز این بوده است ،که حکم زندان و محرومیت اجتماعی داشته ام و این ساده ترین بهانه برای رزیم بوده تا رد صلاحیت من را توجیه کند.
نه قرار است رژیم من را تایید کند و نه من این رژیم و قوانین شرعی و ایدیلوژیک او را قبول دارم و نه حتا حاضرم به درون مجلس او که الوده به فساد و رانت خواری است وارد شوم ونه قرار است برای شرکت در انتخابات غیر دموکراتیک تبلیغ کرده و مردم را فریب بدهم. من فقط قرار است از این فرصت استفاده کنم و بیش از گذشته نشان بدهم در ایران انتخابات ازاد و دموکراتیک خالی از هر نوع مفهوم است. از فرصت تبلیغی اش استفاده کنم و با بخش های بیشتری از جامعه تماس بگیرم و به اندازه ی توان خود ،مانع از عوامفریبی رژیم بشوم. پس این اعلام امادگی و راه اندازی کمپین مبارزاتی یک تاکتیک مبارزاتی نیز هست.
باره گفته ام ،الگوی مبارزاتی من دکتر مصدقی است که در ان دوران حتا ، وارد مجلس می شد و پست نخست وزیری شاه را می پذیرفت تا از حقوق مردم دفاع کند.البته می دانم دوره ی کنونی با دوره ی 1320-1332 که دوران حکومت شاه ضعیف بود تفاوت داردو این رژیم ایدیولوژیک روی شاه را سفید کرده و در این حکومت جای مصدق ها یا در زندان یا کنج خانه است، اما روش مبارزه یکی است. استفاده از حقوق اساسی و برقراری ارتباط با مردم و افشاگری علیه دروعگویی و ریاکاری رژیمی که همواره با ترفند های خود، چندین میلیون از همین مردم را پای صندوق رای می کشاند و سر انها شیره می مالد.
حتم دارم در نهایت راهی جز تحریم انتخابات غیر دموکراتیک برای ما باقی نمی ماند اما این مسیله گام نهایی این کارزار مبارزاتی است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: