دستگیری روزنامه نگاران توسط حزب پادگانی حاکم.

by

یکی از پدیده های عجیب در قرن بیستم،به وجود امدن نظام های تک حزبی، برامده از کودتاها یا انقلاب های ایدئولوژیک است. در واقع رهبران کودتا ها یا انقلاب ها، برای خود اهدافی را تعریف کرده و با اندیشه ای خود حق بینانه و تمامیت خواهانه، سعی کردند، همین اهداف را بر دیگران تحمیل کنند.ارمان حاکمیت طبقه کارگر یا طبقات محروم و یا ضدیت با امپریالیزم و یا تحقق اهداف الهی، و چنین اتوپیا هایی، انگیزه ی لازم برای انقلابیون و یا کودتاگران در قرن بیستم، برای تحمیل ایده، خواست و منافع خود بر جامعه بوده است.
از انجا که اقلیت نمی تواند ،اکثریت را منقاد خود کند، از بهترین ساز و کار های مدرن، برای این منظور بهره می گیرد. بسیج بخشی از تودهها و متشکل کردن انها در حزب یا تشکیلاتی واحد و به کارگیری همه ی امکانات نظامی و اقتصادی به جهت انسجام این حزب، تنها راه سلطه ی اقلیت بر اکثریت است. پایبندی به ارمانهای کودتا یا انقلاب زیر فرمان رهبری فرهمند و مبارزه ی دایمی با دشمن فرضی ، پوششی است که این گروه برای تحمیل خواسته ها بر جامعه استفاده می کند و به راحتی ، پیروان خود را شستشوی مغزی داده و در برابر، مخالفان را به راحتی سرکوب می کند.

میشل عفلق با همین منطق توانست حزب بعث را به وجود بیاورد که شاخه ی عراقی اش با سقوط صدام از حاکمیت افتاد و شاخه سوری اش هنوز در قدرت است. حزب حاکم در شوروی پیشین و کلیه ی کشور های بلوک شرق، پیرو همین ساز و کار بودند و اتفاقا در ایران پس از انقلاب، سپاه پاسداران همین کارکرد را داشته است. جالب تر این که چنین احزابی، از دستاورد های دنیای مدرن هستند و همواره در بدو تشکیل از اعتبار اجتماعی برخوردار بوده و هویت شبه فاشیستی داشته اند. زیرا به نحوی افکار بخشی از تودهها را برای تکوین و تشکیل جذب کرده اند، اما پس از به قدرت رسیدن، همین سرمایه ی اجتماعی را به نیروی سرکوب تبدیل کرده اند.

سپاه پاسداران با شعار حفاظت از ارمانها و دستاورد های انقلاب که البته طی 36 سال گذشته، فقط نامی از انها به جا مانده و به جای ان، مناسبات ضد انقلابی مثل بی عدالتی، رانت خواری، شکاف عظیم طبقاتی ، شکنجه ،سرکوب، فقر و بیکاری، حاکم شده و دقیقا چنین مناسباتی از ناحیه ی قدرت حاکم به درون اجتماع تزریق و تحمیل می گردد،به خودش حق داده تا به عنوان نهادی فراقانون، در هر مسئله ای دخالت کند.

از تجاوزات منطقه ای تا سرکوب داخلی، از مهندسی انتخابات تا فعالیت های گسترده اقتصادی و امنیتی، همه و همه در ماموریت های این حزب نظامی دیده می شود.

جالب این است که تشکیل چنین احزابی که به راحتی همه ی امور را به مونوپول خود در می اورند، جزو دستاورد های ایدئولوژیک کمونیست ها است اما، این اسلامگرا های شیعی چپ زده در ایران بودند که با وجود شعار ازادی از دیدگاه اسلام، توانستند، تمامیت خواهی را تئوریزه نمایند.برای این که فقهای سنتی همواره، از دریچه ی ازادی تجارت در اسلام و الگو قرار دادن مناسبات تجاری ازاد در فقه اسلام،ادعا داشتند ، اسلام با انحصارطلبی مخالفت دارد اما فقهای سیاسی اخیر که در جبهه ی خمینیزم حاکم قرار داشتند، چنین تفکری را به نام اسلام امریکایی رد کرده و تمامیت خواهی را ضرورت انقلابی و اجتماعی برای حفظ اسلام نامیدند.

انها به راحتی به پذیرش حزب حاکم سیاسی-امنیتی- نظامی تن دادند و ان را بازوی توانمند اسلام در برابر امریکا، وابستگان منطقه ای و ضد انقلاب داخلی نامیدند. یعنی دستاورد ایدئولوژیک چپ که همانا انحصار قدرت و پاسبانی از این انحصار توسط حزب واحد نظانی یا پادگانی به بهانه مقابله با امپریالیزم و دشمنان صد انقلابی خلق(!؟) است،را توجیه اسلامی کرده و به راحتی هژمونی اقلیت بر جامعه را توجیه شرعی نمودند.

اینک سالیانی است که سپاه پاسدار به چنین تشکیلات مخوفی برای به انحصار در اوردن قدرت، زیر فرمان رهبر خودکامه و دیکتاتور در امده و با وجود دستگاه اطلاعاتی موجود که ان نیز در خدمت به تثبیت منافع اقلیت رانت خوار حاکم، عمل می کند، اما با شدت بیشتر و با قشری گری و تمامیت خواهی فوق ارتجاعی، به سرکوب منتقدین و مخالفین می پردازد.

پرونده سازی با اتهامات واهی و مضحک برای چند تن از روزنامه نگاران و بازداشت خود سرانه که حتا به اعتراض رییس جمهوری استصوابی و وزیر امنیتی اش انجامید، فقط یکی از اقدامات این حزب پادگانی با قدرت جهنمی برای مهندسی انتخابات فرمایشی اینده به قصد از دست ندادن قدرت به رقیب خودی همین مافیای حاکم است.باید دید روحانی و دستیارانش تا چه اندازه توانایی به چالش کشیدن این قدرت جهنمی و فراقانون را دارند. اگر نتوانند در برابر اقدامات خوسرانه ی حزب پادگانی ایستادگی کنند، قطعا به سرنوشت خاتمی دچار شده و در انتخابات فرمایشی اینده یا دوره های بعد، احمدی نژاد دیگری را همین حزب پادگانی حاکم خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: