«اگر بخواهیم ایران دوباره ایران می‌شود»

by

هم میهنان گرامی درود

امروز ایران در شرایط بسیار نامساعدی به سر می‌برد. بخش قابل توجه‌ای از این شرایط نامساعد متوجه حاکمیت تمامیت خواه است و بخشی هم متوجه من و شما هم وطنی که دست روی دست گذاشته‌ایم و برای آبادی و سربلندی میهنمان کاری آنچنان که باید نمی‌کنیم. این وضعیت نابسامان باعث شده علیرغم چیزی که از ایران انتظار می‌رود متاسفانه در دستاوردهایی که باعث شکوه میهنمان می‌شود بسیار رتبه‌ی پایینی داشته‌ باشیم و در مقابل در مسائلی همچون بی اعتمادی اجتماعی، پرخاشگری،تظاهر،رانت خواری،ترک تحصیل دانش آموزان به علت فقر فرهنگی و اقتصادی،سرانه بهداشت و درمان بسیار پایین،جاده‌های نامناسب، … و طفیلی بودن در نگاه دیگر ملل دنیا در رتبه‌ی بالایی قرار داشته باشیم.

هم میهنان وقت آن رسیده که یک بار برای همیشه تصمیمی در رابطه با ایرانمان بگیریم و تصمیم گرفته شده را اجرا کنیم.

وقت آن رسیده که همچون ملت ژاپن که در حادثه‌ی سونامی بیش از ۹۶ درصد اموال گم شده را به پلیس تحویل دادند و تنها دلیلشان برای این کار سربلندی ژاپن و ملت ژاپن بود ما هم برای نام ایران و ایرانی چاره‌ای بیندیشیم.

وقت آن رسیده که ما هم به جای آنکه با نفرت به هم میهنانمان بنگریم همچون ملت فرانسه که در حادثه‌ی تروریستی اخیر همبستگیشان را حفظ کردند و برای مثال راننده‌های تاکسی فرانسه تاکسی‌متر خود را خاموش کردند و بدون توجه به نفع شخصی، مردم وحشت زده را به مکان‌های امن رساندند ما هم از این دست کارستان‌ها کاری بکنیم.

هم میهنان گرامی مهمترین تفاوت عمده‌ای که ما مردم ساکن در ایران با ملت فرانسه،ژاپن،آلمان و… داریم این است که کشورهای نامبرده آنچنان که ما ضعف جامعه‌ی مدنی داریم آنها با این وضعیت نامبارک آشنایی و ارتباط ندارند.

زمان آن رسیده که مردم حقوق خود را بشناسند و برای تشکیل جامعه‌ی مدنی دستان خود را بالا بزنند.

نداشتن شهروندان مدنی در اندازه‌ی کلان، بلایی بر سر کشور می‌آورد که آن مرز و بوم به هر چیز نگاه حداقلی داشته باشد و برای لقمه نانی نگاه به دست اربابان و حکام مستبد و پلید داشته باشد.

برای آنکه بتوانیم شهروندان مدنی داشته باشیم باید با حقوقی که به عنوان یک انسان از آن برخورداریم آشنا شویم.

هم میهنان گرامی امروز «شورای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران» وارد عرصه‌ی کارزار شده و برای سربلندی نام ایران و برای همبسته کردن شما مردم و تشکیل ملتی قدرتمند به نام ملت ایران از شما تقاضا دارد به احترام حقوق انسانی خود و هم میهنان، که در این ۳۷سال حکومت اسلامی آن‌طور که شایسته بوده به آن حقوق نرسیده‌، و به حرمت عزیزانی که در این راه جان و زندگی خود را از دست داد‌ه‌اند، و برای داشتن ایرانی سربلند و آزاد، بیانیه و اصول دوازده‌گانه‌ی شورای همبستگی را بدون پیش‌داوری خوانده و در صورت قبول آن و به همبستگی بپیوندید.

 www.rayazad.com

http://www.khabargar.co
rayazadiran@gmail.com

http://www.facebook.com/rayazadiran

http://www.twitter.com/rayazadiran

http://www.telegram.me/rayazadiran

امضا محفوظ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: