خامنه ای با انتخابات ازاد و دموکراتیک مخالفت کرد؛

by

سازمان ملل متحد باید پاسخگو باشد.

به همراه چند تن از اعضای همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران،در پاسداشت از حق انتخابات ازاد،برای هر شهروند، صرفنظر ار عقیده،جنسیت،زبان ،مذهب و مرام سیاسی،که تاکید صریح اصول متعدد اعلامیه ی جهانی حقوق بشر، است، در فرمانداری ها ثبت نام کردیم.

 این ثبت نام همچنین، برای به چالش کشیدن نظارت غیر قانونی، موسوم به استصوابی و تاکید بر غیر دموکراتیک بودن فرایند برگزاری انتخابات از سوی جمهوری اسلامی حاکم بر ایران است.

با ثبت نام این چند تن از مخالفین سرشناس جمهوری اسلامی اما، علی خامنه ای،رهبر جمهوری اسلامی حاکم،در سخنانی اعلام کرد که حتا کسانی که ایشان و جمهوری اسلامی تحت رهبری اش را قبول ندارند، در انتخابات شرکت کنند.

البته نیت ایشان اشکار بود و می خواست با ژست دموکراتیک، مثلا از مخالفین دعوت کند تا به کاندیداهای مورد تایید شورای نگهبان انتصابی خودش،رای بدهند. اما گروهی به اشتباه افتاده و این بیان را حاکی از انعطاف حکومت در برابر مخالفین تلقی نمودند.

با این حال، شورای نگهبان بیش از 8000تن از کاندیداهایی که بر خلاف ادعای ایشان، حتا جمهوری اسلامی را نیز قبول دارند را رد صلاحیت کرد. این در حالی بود که پیشتر، توسط هییت های اجرایی بیش از 1000تن به ویژه منتقدین و مخالفین حکومت،رد صلاحیت شده بودند.

اینک اما خامنه ای که دارای قدرت مطلقه است با صراحت اعلام کرد:
،، مردم، با بصیرت و فکر، انسانهای صالح را انتخاب کنند؛ کسی که وقتی در مسند نشست خود را سپر بلای مشکلات کشور قرار دهد، کشور را به دشمن نفروشد/ بنده گفتم کسانی که نظام را قبول ندارند رأی بدهند، نه اینکه کسی که نظام را قبول ندارد بفرستند مجلس/ در هیچ جای دنیا در مراکز تصمیم‌گیری کسی که اصل نظام را قبول ندارد راه نمی‌دهند.،،
در این جا شخص ایشان در حمایت از اقدامات کاملا غیر قانونی دستگاههای اجرایی و به ویژه نظارت،نیت خود را اشکار کرده و تاکید می کند ،رای مخالفین را برای تایید کاندیداهای مورد تایید خودش می پسندد، اما اجازه نمی دهد مردم مخالفین و منتقدین حکومت و حتا موافقین حکومت اما منتقدین سیاست های اقلیت حاکم،، را به مجلس بفرستند!؟

این امر البته برای ما اشکار بود،اما مایل بودیم رهبر جمهوری اسلامی در موضعی قرار بگیرد که ناچار شود، خود، ان را بیان کند که کرد.

اینک سازمان ملل متحد و نهاد های وابسته به ان سازمان که خود را ملزم به دفاع از حقوق شهروندان منتقد یا مخالف با حکومت های تمامیت خواه عضو ان سازمان می دانند، باید به این پرسش پاسخ دهند که ایا:

ان گونه که ولی مطلقه ی حاکم بر ایران ادعا می کند؛ مخالفین نظام های حاکم حق کاندیدا شدن ندارند؟ رهبر جمهوری اسلامی حاکم بر ایران به خوبی می داند ، اگر مخالفین کاندیدا باشند، قطعا از سوی مردم برگزیده می شوند. زیرا اعلام می کند که نباید مخالفین با رای مردم به مجلس فرستاده شوند؟! با این اعتراف، نظام تحت رهبری و زعامت خودش را در برابر مردم قرار می دهد؛حال ایا نهاد های بین المللی می پذیرند که حکومت های غیر دموکرات، با ابراز و اعمال سیاست های مخالف رای مردم، از حق انتخاب ازاد مردم پیشگیری کنند؟

با علم به همین سلب حقوق، از سوی رژیم تمامیت خواه حاکم بر ایران،اعلام کرده ایم: مطابق عرف بین الملل، کاندیداها باید از سوی مردم و با 500 رای تعیین صلاحیت شوند. بر همین پایه 5 تن از کاندیداهای همبستگی تایید صلاحیت شده و انتخابات موازی با انتصابات جمهوری اسلامی را تدارک دیده و صندوق ازاد به ادرسwww.rayazad.com برای معرفی کاندیداهها برای تایید صلاحیت از سوی مردم، تاسیس شده است. ایا سازمان ملل متحد چه کمکی به ما مردم ایران خواهد کرد تا بتوانیم رای خود را ازادانه به کاندیداهای خود و نه انها که شورای نگهبان یک حکومت غیر دموکراتیک تایید می کند،بدهیم؟

ایا به راستی ما مردم ایران که خامنه ای انها را مخالفینی تعبیر می کند که حق ندارند در انتخابات ازاد و دموکراتیک شرکت کنتد و فقط باید زیر قیمومیت شورای نگهبان انتصابی ایشان ، رای بدهند، چگونه باید از حق اساسی خود استفاده کنیم؟
حشمت اله طبرزدی-کاندیدای تایید صلاحیت شده توسط مردم برای انتخابات ازاد و دموکراتیک مجلس شورا -30 دیماه 1394 خورشیدی.

*

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: