خطاب به رهبران جناح اصلاح طلب

by

با درود

خطاب صریح ،مشفقانه و هشدار دهنده ی من به رهبران و کادر های با نفوذ جناح اصلاح طلب جمهوری اسلامی است.

شما خود می دانید که شرایط اقتصادی،سیاسی و اجتماعی کشور و مردم، بسیار اسفناک و کاملا ورشکسته است.

خوب می دانید سالیانی است، کشور،مردم و حتا حکومت قربانی نظرات و خواسته های یک تن است که برای تامین ان و مقابله با منتقدین و مخالفین ،نیروی نظامی را وارد همه ی شئون کشور کرده است.

خوب می دانید ادامه ی این روند جز فروپاشی حتمی کشور هیچ چیز دیگر نیست و قرار نیست با توجه به ساختار سیاسی موجود و سیاست ها و عملکرد ها، هیچ معجزه ای صورت بگیرد.

به خوبی می دانید، اکثریت قاطع مردم از حکومت گذر کرده و حکومت به صورت جدی با نا کارامدی و بحران مشروعیت روبرو شده است.کاری از این حکومت ساخته نیست.

به خوبی می دانید،بدنه ی اصلاح طلب ها ،به صورت گسترده ریزش کرده و بخشی از انهایی که مجبور به مهاجرت شده اند، در دامان سلطنت طلبان و نو محافظه کاران و حتا جناح تند روی اسرائیلی قرار گرفته و در درون کشور و در کادر ها حالت سر در گمی و در بین شما رهبران اصلاح طلبان ،وضعیت انفعال حاکم است.

می دانید که ملت مستاصل،فقیر و گرسنه، امکان انتخاب ندارد و بیگانگان ولو به نیت انساندوستی، به راحتی امکان تصمیم گیری برای ملت مستاصل را دارند و در شرایط کنونی ،امکان نفوذ و تسلط دوباره، برای برخی دول که قطعا منافع خود را بر دموکراسی و حقوق بشر در ایران، ترجیح خواهند داد ، بسیار سهل و ممکن شده است.این را به عنوان نیروی ملی و دموکراسی خواه عرض می کنم.

از دیگر سو هنوز فرصت هست. اگر چه به سرعت می گذرد. شما هنوز امکانات،پایگاه اجتماعی و تشکیلات دارید که اگر برای یک بار و فقط یک بار،تصمیم شجاعانه و هوشمندانه اتخاذ نمایید، میتواند مسیر تاریخ را به نفع ملت، دموکراسی،حقوق بشر ، ازادی و استقلال سیاسی ایران ، تغییر بدهید.

حال که جمهوری اسلامی را به دیوار بن بست تاریخی زده و البته شما نیز در این کار، مشارکت داشته اید و مردم را مستاصل نموده و حکومت ناظر بر ساختار سیاسی و عملکرد تاریخی اش ، به هیچ عنوان امکان تامین خواسته های ملی و خروج از بن بست کنونی و خود خواسته و خود کرده را ندارد،در تصمیمی تاریخی و شجاعانه،در جبهه ی مردم قرار بگیرید و از جمهوری ازاد،سکولار و دموکراتیک پشتیبانی کنید.

جامعه از جمهوری اسلامی گذر کرده و برای پیش گیری از هزینه های زیادتر و برای پایان دادن به این شرایط ضد انسانی حاکم بر مردم و جامعه، قرار گرفتن همه ی دموکراسی خواهان در زیر پرچم جمهوری ازاد و سکولار امری الزامی،انسانی و ملی است.با این تصمیم تاریخ ساز، نیروهای خود را از بلاتکلیفی رها کرده و در پشت جنبش اجتماعی کنو نی قرار بدهید. حتم دارم ناچار به اتخاذ این تصمیم تاریخی خواهید شد اما مطابق سنت رهبران جمهوری اسلامی، زمانی دست به این انتخاب خواهید زد که قطعا بی فایده خواهد بود. زمان تصمیم، فوق العاده با اهمیت است.

انتظار پاسخگویی مسئولانه دارم،اگر چه می دانم طی ۴۰ سال گذشته، انچنان غرق در قدرت و ثروت و مناسبات نا سالم حاکم بر بلوک های قدرت شده اید که چنین پاسخگویی برایتان چون نوشیدن جام زهر خواهد بود.

حشمت اله طبرزدی

سخنگوی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران

۲۴ اذر ماه ۱۳۹۷ خورشیدی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: