پیامی از شما به #طبرزدی

by

درود و خسته نباشید جناب طبرزدی عزیز

مطلبی را می خواستم از طرف خودم و دوستانم در ارتباط با اتحاد و ائتلاف ملی و بویژه موضوع مشارکت آقای رضا پهلوی و مصاحبه اخیر ایشان با شبکه تلویزیونی کانال یک خدمت شما عرض کنم.

از آنجایی که اکنون بیش از هر زمان دیگری لزوم اتحاد بین نیروهای اپوزیسون و تشکیل یک شورای رهبری از نخبگان سیاسی و شخصیت های ملی احساس می شود و یا توجه به اینکه آقای رضا پهلوی بارها در صحبت هایشان به فراجناحی و فراحزبی بود خودشان و تعلق نداشتن به یک جریان سیاسی مشخص تاکید کرده اند، به نظر ما لازم است که برای جلب توجه ایشان جهت تشکیل «شورای رهبری ملی» بیشتر از شخصیت هایی استفاده شود که با وجود تعلق داشتن به یک جریان سیاسی مشخص در گذشته و یا حال حاضر، ضرورت ملی جهت گذر از جمهوری اسلامی را احساس کرده باشند و بیشتر به عنوان یک «شخصیت ملی» همان طور که آقای شهرام همایون آقای رضا پهلوی را خطاب می کردند وارد عمل شوند و در این مرحله حساس و تاریخی از مطرح کردن عقاید جناحی خودشان تاحد امکان پرهیز کنند.

به نظر ما از این منظر نه فقط آقای پهلوی بلکه بسیاری دیگر از شخصیت های سیاسی مانند خود شما یا آقای مهندس شریعتمداری می توانند به عنوان شخصیت های ملی وارد شورای رهبری شوند تا این تصور اشتباه که تنها آقای رضا پهلوی می تواند به عنوان یک شخصیت ملی و فراجناحی مطرح شود برطرف شود و ایشان هم بهانه ای برای شانه خالی کردن از این مسئولیت ملی نداشته باشند. شخصیت ملی حق ویژه ای نیست که تنها در اختیار آقای پهلوی باشد و دیگر مبارزان آزادی خواه و شخصیت های سیاسی در ایران یا خارج از کشور فاقد آن باشند.

به نظر ما مطرح کردن آقای رضا پهلوی به عنوان یک «نماد ملی» از طرف برخی از عزیزان به نوعی معرفی کردن ایشان به عنوان یک پادشاه فرضی و غیررسمی برای آینده ایران است که این موضوع اگرچه ممکن است مورد علاقه و خواست آنها باشد ولی به هیچ وجه خواست همه مردم ایران نیست و نخواهد بود. بنابراین بهترین عنوانی که می توان به ایشان داد یک شخصیت ملی است که با این مفهوم بسیاری دیگر از افراد که گرایش های سیاسی و حزبی سختی ندارند و دل درگرو آزادی ایران دارند می توانند در این رده در کنار ایشان قرار بگیرند و شورای رهبری ملی را تشکیل دهند.

با سپاس فراوان و با آرزوی ایرانی آزاد و آباد

شهروند ایرانی

3/12/1397

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: