#طبرزدی: وضعیت اشفته در فقدان قدرت – با ناخدایی دیوانه ها

by

تردیدی وجود ندارد که شرایط کشور بسیار اشفته است.این اشفتگی روز به روز تشدید میشود. به دلیل رفتار رژیم حاکم، سخت ترین تحریم ها علیه او اعمال شده و در اخرین اقدام، سپاه پاسدار که اینک و بنا بر اعتراف صریح خامنه ای ، نبض اقتصاد،سیاست و امور کشور را در دست دارد در لیست تروریستی جا گرفت.

تودهها هر روز که از خواب بیدار میشوند فقط انتظار یک چیز را داشته و انهم ،اشفته تر شدن شرایط زندگی است. اسفناک تر اینکه هیچکس در فکر اقدامی جدی برای برون رفت از اشفته تر شدن وضع خود و کشور نیست.گویا همگی عادت کرده ایم که در اشفته ترین وضع زندگی کنیم.

رژیم حاکم مسیر قهقرا را انتخاب کرده و به سرعت پیش میرود. پیشتر که رفسنجانی زنده بود، همواره ترمز دستی این سیر قهقرایی را میکشید اما پس از مرگ او، خامنه ای فرمان می چرخاند و روحانی گاز میدهد!هر دو در مسیر قهقرا.

در اپوزسیون نیز هیچ نشانه ی جدی از تشریک مساعی و خرد جمعی،اتحاد و اعتماد به نفس برای تشکیل الترناتیوی برا پر کردن خلا قدرت دیده نمیشود.یکی خود را نماد ملی میداند،دیگری خواهان تقسیم ایران به چند کشور قومی است و به کمتر از ان رضایت نمی دهد و این یکی نیز می خواهد نقشه ی ایران را به دوران هخامنشیان برگرداند.همگی تمامیت خواهیم، اگر چه حرف از پلورالیزیم و مدارا میزنیم.

در چنین شرایطی فقط قضا و قدر و اتفاقات پیش بینی نشده است که مسیر تاریخ و سرنوشت ما را تعیین خواهد کرد. این رویداد ها،از جنگ تمام عیار تا شورش خیابانی تا کودتا قابل تصور است.اگر چه خواهان انقلاب دموکراتیک برای رهایی و برون رفت از اشفته ترین وضع ، هستم اما با وضع کنونی اگر تصمیم جدی و جمعی گرفته نشود امری دست نا یافتنی به نظر میرسد.

ملتی فقیر و مستاصل، حاکمینی دیوانه ی قدرت ،ثروت و ایدئولوژیگرایی و اپوزسیونی شیدای امال و رفتار فردی یا گروهی خود. ایا از چنین وضعی، وضع انقلاب دموکراتیک متصور است؟

بسیاری از جوانان و فرهیختگان و کسانی که دستشان به دهانشان میرسد، گروه گروه وطن را ترک میکنند.در پاسخ به این پرسش که چرا ترک وطن می کنید، می گویند به کدام دلیل باید در اینجا بمانیم و شاهد نابودی خود باشیم!

پاسخ من همواره این است که باید بمانیم و این قوم ستمگر را نا امید کنیم. می دانم کشتی نجات ملت و کشور را هنوز ناخدایانی شایسته نیست اما باور دارم،پایان شب سیه سپید است. سرنوشت خود و کشور را به دست گروهی دیوانه سپردن ،خود دیوانگی است اما،سرنوشت خود را در تلاطم امواج سهمگین ،جستجو خواهیم کرد.وضع بیش از اندازه اشفته است.حتا از زندگی هزاران بی خانمان سیلزده نیز اشفته تر است اما نا امید نیستم و رهایی را در اشفتگی وضع ها می جویم.به این امید میرانم که دستان خردمندان،اگاهان و مبارزان راه ازادی را در دست خود بفشارم و هسته ی مقاومت در برابر وضع رو به قهقرای کنونی مستحکم تر شود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: