اظهارات جدید پرزیدنت ترامپ وبازتاب آن

by

حشمت اله طبرزدی

پرزیدنت ترامپ پیش از اینکه رای بیاورد اعلام کرد ، برجام را پاره خواهد کرد.او به وعده اش عمل کرد.او با کره ی شمالی و جمهوری اسلامی که پیش تر توسط اقای بوش محور شرارت نامیده شده بودند، سر ستیز و ناسازگاری دارد.

به همین دلیل و با تشدید تحریم ها از برجام خارج شد و سپاه را در لیست تروریستی قرار داد و اعلام کرد صدور نفت جمهوری اسلامی را به صفر میرساند. اقدام جدید ترامپ موجب عصبانیت خامنه ای، روحانی و سرداران سپاه شد و به همین دلیل اعلام کردند که فرماندهی مرکزی نیروهای امریکایی در منطقه را حامی تروریست دانسته و مورد هدف قرار میدهند.

ازهمین رو مزدوران خود در عراق،یمن و فلسطین را وا داشتند تا اتش پرانی کنند و سپاه نیز چند نفتکش عربستان در بندر جفیر را منفجر کرد.

همین اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی موجب لشگر کشی امریکا در خلیج فارس شد و سایه ی جنگ بیش از پیش بر منطقه گسترش یافت. خامنه ای مطابق معمول و خیلی زود جا زد و ظریف را روانه ی امریکا ، ژاپن و عراق کرد تا به امریکایی ها پیام بدهد که ما اماده ی معامله هستیم.

نخست وزیران عراق و ژاپن ، پیام خامنه ای که از طریق ظریف ارسال گردید را به امریکایی ها رساندند. برای ترامپ، مهمترین مسئله این است که با تحریم های سخت اقتصادی ، رژیم اخوندی حاکم بر ایران را نمد مال کند و می کند. ترامپ هیچگاه خواهان جنگ با جمهوری اسلامی نبوده و نیست. او منافع ملی امریکا را مد نظر دارد و مایل نیست حتا یک دلار برای جنگی هزینه کند که اهداف ان از طریق تحریم اقتصادی و حتا معامله، قابل حصول است.

این سرداران بی مایه ی سپاه هستند که در شیپور جنگ دمیدند. ترامپ که سخنی از جنگ به میان نیاورده بود. حال که پیام همین سرداران بی مایه،توسط ظریف به امریکا ارسال شده و گفته اند ،ما غلط کرده ایم که بخواهیم جنگ کنیم و بر عکس، خواهان معامله هستیم،

ترامپ باید چه پاسخی بدهد؟

ایا باید در پاسخ به این ابله ها، بگوید که نخیر من قرار است بجنگم و رژیم را سرنگون کنم و مثلا رضا پهلوی را به سلطنت برگردانم!؟

او در پاسخ به درخواست های ذلیلانه ی خامنه ای که البته توسط ظریف اعلام میشود، با زیرکی و درعین حال، تاجر مابانه ، اعلام می کند که اماده ی مذاکره است. همان راهی که در برخورد با کره ی شمالی طی کرد.ابتدا تحریم و تهدید تا استانه ی جنگ و سپس،کشاندن طرف ، به پای میز مذاکره. اگر چه من باور ندارم ترامپ در این سیاست چماق و هویج خود با دو رژیم دیکتاتوری و شرور کره ی شمالی و جمهوری اسلامی به نتیجه برسد و همواره دود ان به چشم ملت ها میرود ، اما از اینکه شرایط به سوی جنگ نمیرود خوشحالم.

دیدم که اقایان رضا پهلوی و عطائ اله مهاجرانی، یکی از موضع مخالفت با جمهوری اسلامی و با اعلام نا رضایتی از سخنان جدید ترامپ و دیگری از روی خوشحالی از سخنان جدید ترامپ مواضع متفاوتی ابراز داشته اند. در حالی که از دیدگاه من، ترامپ زیرکانه به دنبال تامین منافع ملی امریکا و ایجاد امنیت در منطقه است.

تکلیف رژیم حاکم بر ایران را مردم ایران روشن می کنند.تنها چیزی که ما از ترامپ انتظار داشته و داریم این است که نه همچون اوباما اسلحه ی رژیم علیه ملت ایران را تیز کند و نه در دام تحریکات سرداران بی مایه ی سپاه افتاده و به ایران لشگر گشایی نماید.

من حتا شروط دوازده گانه ی پمپئو برای مذاکره با رژیم دیکتاتوری ولایت فقیه از جمله، رعایت حقوق بشر در ایران را هیچگاه جدی نگرفتم که اینک از اظهارات پرزیدنت ترامپ مبنی بر امکان معامله با سران رژیم حاکم،عصبانی یا ذوق زده شوم. اتفاقا از بین رفتن فضای تهدید به جنگ، موجب میشود جنبش های اعتراضی قوی تر ظهور کنند.برای اینکه سرداران تفنگ به دست،رانت خوار و ماجراجو، بهانه ی کمتری برای سرکوب خواهند داشت

.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: